0554 896 30 27 elif-atabay@hotmail.com Pzt - Cmt: 9.00 - 20.00

İletişim Bilgileri

Bireysel danışmanlık desteği kişilerin yaşam kalitesini yükseltmek, psikolojik sorunların üstesinden gelmek ve daha iyi bir yaşam sürmek için bireysel olarak başvurduğu bir destektir. Alınan bireysel danışmanlık desteği ile birlikte var olan psikolojik sorunların aşılması, kişinin daha huzurlu ve mutlu olması ile birlikte sosyal ilişkilerinde de düzelme sağlanır. Sürekli mutsuz ve huzursuz hisseden bireylerde, bu ruh halinin değişmesi için, bireysel psikolojik danışmanlık desteği alınır.

Bireysel Danışmanlık Nedir?

Bireysel terapi kişilerin bireysel olarak yaşadıkları sorunlar için, psikolojik danışmanlık desteği veren kişilerle birebir görüşme sağlamasıdır. Psikolojik sorunların aşılması noktasında başvurulan pek çok psikolojik destek türü vardır. Bireysel danışmanlıkta bunlardan biridir. Kişinin kendi ile veya da başkaları ile olan psikolojik sorunlarını aşma noktasında onlara yardım eden terapiler yapılır. Bu bağlamda kişinin yaşadığı sorunlara veya da ihtiyaç duyduğu durumlara göre uygun psikoterapi yöntemleri uygulanır. Bilişsel davranışçı terapiler, EMDR, psikodinamik yöntemler uygulanır.

Bireysel psikolojik danışmanlık desteği ile birlikte kişilerin aile ve sosyal çevresi ile olan sorunları da düzeltilebilir. Bu da danışanların ilerleyen dönemlerde daha sağlıklı bir hayata sahip olmasını sağlar.

Bireysel Danışmanlık Desteğinin Amaçları Nelerdir?

Psikolojik danışmanlık desteğinin son derece önemli avantajları ve etkileri vardır. Alanında uzman bir klinik psikolog ile çalıştığınızda ve onunla psikoterapiler gerçekleştirdiğinizde;

  • Psikolojik rahatsızlıklarınızı azaltabilir veya da tamamen yok edebilirsiniz.
  • Eylemlerinizde ve davranışlarınızda değişiklik yaratabilirsiniz.
  • Öz farkındalığınızı kazanabilirsiniz.
  • Problemlerle başa çıkmak konusunda daha doğru ve sağlam adımlar atabilirsiniz.
  • Duygusal olarak zorlandığınız konuları aşabilirsiniz.
  • Kendinize olan güveninizi yenileyebilir ve daha başarılı olabilirsiniz.
  • Gündelik yaşamınızda sizleri engelleyen ve huzursuz olmanıza neden olan obsesif düşüncelerden ve takıntılardan kurtulabilirsiniz.
  • Aileniz ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi düzeltebilirsiniz.
  • Var olan cinsel sorunlarınızı ve yanlış inanç kalıplarınızı aşabilirsiniz.

Bireysel psikolojik danışmanlık desteği ile birlikte yukarıda var olan durumları ve çok daha fazlasını kolayca aşabilirsiniz.

Edirne Bireysel Danışmanlık

Edirne bireysel danışmanlık desteği, birçok kişinin almak istediği önemli bir yardımdır. Bireysel danışmanlık desteği ile birlikte kişilerin yaşadıkları psikolojik sorunları aşması, birçok önemli sorunun üstesinden gelmesi mümkündür. Bireysel danışmanlık desteğinin sizlere sağlayacağı önemli etkiler vardır. Her şeyden önce yaşam kalitenizi artırabilir ve ikili ilişkilerde daha sağlıklı iletişim kurabilirsiniz. Edirne bölgesinde yaşıyorsanız, kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze terapiler yapabilirsiniz. Buna ek olarak Türkiye’nin her yerinden bizlere ulaşabilir ve ayrıca online bireysel danışmanlık desteği de alabilirsiniz.

Bireysel Danışmanlık Kliniği

Bireysel danışmanlık klinikleri, bireysel olarak destek alabileceğiniz ve çeşitli terapi yöntemlerinden yararlanabileceğiniz kurumlardır. Edirne bölgesinde sizlere bireysel danışmanlık kliniği olarak destek veriyor ve yardımcı oluyoruz. Bölgenin alanında uzman ve en iyi desteği sunabilecek klinikleri arasında yer alıyoruz. Bu yüzden ihtiyacınız olduğu anda bizlere ulaşabilir ve sizler de bu alanda en iyi desteği alabilirsiniz.

X