0554 896 30 27 elif-atabay@hotmail.com Pzt - Cmt: 9.00 - 20.00

İletişim Bilgileri

Oyun terapisi farklı tarzlarda oyunların veya da oyuncakların kullanılarak, çocukların kendilerini ifade etmesini amaçlayan bir terapi yöntemidir. Çocukların kendini ifade etmesi veya da yaşadığı şeyleri direkt olarak anlatabilmesi kolay değildir. Bu noktada oyunlardan ve oyuncaklardan destek alınması gerekebilir. Oyun oynarken çocuklar, kendilerini daha rahat hissettikleri için sorunlu oldukları durumları ifade etme noktasına daha fazla odaklanır. Bu yüzden oyun terapisi, çocukların kendini rahat ifade edebilmesini sağlayan önemli bir terapi yöntemidir.

Oyun Terapisi Nedir?

Oyun terapisi nedir ve tam olarak nasıl uygulanır merak edenler için bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle oyun terapisi, çocuklar üzerinde uygulanan ve çeşitli oyunlar ve oyuncaklarla gerçekleştirilen bir terapidir. Bu terapi sırasında çocukların, oynadıkları oyunlar ve oyuncaklar sayesinde duygu ve düşüncelerini dışarı aktarması amaçlanır. Hissel olarak kendini ifade etmeye başlayan çocuklar, yaşadıkları travmaları ve istismarları dahil olmak üzere her türlü hissi dışarıya aktarabilir.

Oyun terapileri bu alanda eğitim almış ve uzmanlaşmış terapistler tarafından, çocuklar için güvenli ortamlarda uygulanan bir terapidir. Çocuklar, sosyal çevrelerinden hissetmedikleri rahatlığı ve güvenliği terapide bulan çocuklar, hislerini ifade etme noktasında daha cesur olur.

Oyun Terapisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Filial terapi olarak da bilinen oyun terapisine pek çok durumda başvurulabilir. Çocuklarda fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı gelişimler istendiğinde özellikle, alanında uzman psikologlara başvurulması ve bu psikologlar aracılığıyla destek alınması gerekir. Genel olarak oyun terapisine ihtiyaç duyulan durumlar şöyledir;

 • Uyku ve yeme bozuklukları
 • Kardeşler arası kıskançlıklar
 • Kaygı ve takıntı problemleri
 • Korku durumları
 • Erken yaşta girilen depresyon
 • Agresif davranış sürekliliği
 • Ölüm ya da boşanma durumları
 • Taciz psikozu
 • Hiperaktiflik
 • Şiddete maruz kalma ve travma
 • Ağır hastalık süreci
 • Özgüven sorunları
 • Sosyal becerilerde yetersizlik veya da bozukluk

Edirne Oyun Terapisi

Edirne oyun terapisi desteği ile birlikte sizler de çocuklarınızda yaşadığınız çeşitli sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz. Çocuklarda görülen yukarıdaki durumlar ve çok daha fazlası için oyun terapisi desteği alınabilir. Gerçekleştirilen terapilerle birlikte de çocukların tüm bunları aşması ve daha da önemlisi çocuklarda bu tip duygu durumlarının neden oluştuğu tespit edilir. Deneyimsel oyun terapisi desteği almak istiyorsanız, kliniğimizden randevu oluşturabilirsiniz. Uzman klinik psikoloğumuzla birlikte gerçekleştirilen oyun terapisi ile çocuklarınızın daha sağlıklı zihinsel gelişimini destekleyebilirsiniz. Oyun terapisi ile birlikte ayrıca çocuğunuzun ilerleyen dönemlerde yaşayacağı psikolojik sorunları da aşabilirsiniz.

Oyun Terapisi Fiyatları

Edirne bölgesinde oyun terapisi alanında destek almak istediğinizde, uzmanlarımız son derece makul fiyatlarla sizlere destek olmaktadır. Oyun terapisi fiyatları çocuklarınıza sağlayacağınız sağlıklı ve etkili gelişimin yanında zaten son derece makul değerlerdedir. Bu yüzden hiçbir endişe duymadan veya da bu konuda tereddüt etmeden destek alabilirsiniz. Online veya da yüz yüze terapiler için iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

X