0554 896 30 27 elif-atabay@hotmail.com Pzt - Cmt: 9.00 - 20.00

İletişim Bilgileri

Cinsel terapi çiftlerin veya da bireysel olarak kişilerin, cinsel problemlerini aşmak amacıyla başvurduğu bir terapi yöntemidir. Cinsel terapiler sayesinde, çiftler daha sağlıklı bir cinsel hayata sahip olabilir. Evliliklerde özellikle boşanmaların büyük oranda cinsel problemlerden kaynaklandığı bilinir. Bu sorunu aşan çiftlerde, evliliklerinin daha sağlıklı hale gelmesi mümkün olur. Cinsel terapi sadece çiftlerin değil aynı zamanda bireysel olarak cinsellikle ilgili sorunlar yaşayan kişilerin de destek alabileceği bir tedavidir.

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi nedir ve nasıl uygulanır konusunda öncelikle bilgi vermek istiyoruz. Cinsel terapi, cinsel sorunların tedavi edilmesine yönelik olarak eğitim alan psikologlar ve psikiyatristler tarafından, cinsel sorunları olan bireylere uygulanan bilişsel bir tedavi yöntemidir. Cinsel sorunlar, bireysel olarak veya da çiftlerin kendi arasında yaşadığı sıkıntılar olabilir. Önemli olan bu sorunlara karşı destek almaktır.

Hangi Durumlarda Cinsel Terapi Alınır?

Cinsel terapi online veya yüz yüze alınan önemli bir destektir. Birçok durumda cinsel terapi desteğine başvurulur. Bu durumlar;

  • Cinsel istek bozuklukları kapsamında yaşanan cinsel isteksizlikler, tiksinti bozukluğu ve aşırı cinsel istek durumunda psikolog desteği alınır.
  • Cinsel uyarılma ve sertleşme bozuklukları, özellikle eklerde görülen iktidar sorunları için psikolojik destek alınır.
  • Boşalma ve orgazm ile ilgili sorunlar için de cinsel terapi alınır.
  • Kadınlarda sürekli yaşanan uyarılma sorunları
  • Kadınlarda sıklıkla görülen vajinal kasılmalar sebebiyle ortaya çıkan vajinismus sorununda cinsel terapi desteği alınır.
  • Genel tıbbi sorunların altında da yine psikolojik etmenler yer alabilir. Bu durumda da psikolojik destek almak, fizyolojik sorunların da aşılmasını sağlar.
  • Her türlü cinsel fobinin aşılması
  • Kişinin cinsel kimliğinden rahatsız olması veya da hoşnut olmaması durumda cinsel terapiler uygulanabilir.

Cinsel psikolog desteği ile birlikte yukarıda belirttiğimiz sorunların tamamı için çözüm bulunabilir.

Cinsel Terapi Uzmanlarının Görevleri

Cinsel terapi uzmanı olarak görev alan kişilerin temel görevi, cinsel olarak yaşanan sorunların nedenini anlamak ve buna yönelik olarak destek sunmaktır. Cinsel terapiler tamamen konuşma terapisi olarak gerçekleşir. Terapist bu süreçte, danışanların neden cinsel sorunlar yaşadığı üzerine araştırmalar yapar ve bunların aşılması için nelerin yapılabileceği konusunda tavsiyelerde bulunur. Ortalama 5-20 seans aralığından cinsel terapilerde olumlu etkiler alınır.

Edirne Cinsel Terapi

Edirne cinsel terapi desteği ile birlikte sizler de cinsel sorunlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Cinsel sorunların aşılması noktasında alacağınız destek çok önemlidir. Edirne bölgesinde etkili bir cinsel terapi almak istiyorsanız, kliniğimizden randevu oluşturabilirsiniz. Alanında uzman psikologlarımızla gerçekleştireceğiniz cinsel terapilerle birlikte, yaşadığınız sorunları aşabilirsiniz. Terapiler sırasında sizleri rahatsız edece veya da kötü hissetmenize neden olabilecek herhangi bir davranış veya da tutumla karşılaşmazsınız. Cinsel terapi fiyatları ve terapilerin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca iletişime geçerek online veya da yüz yüze terapi için randevu oluşturabilirsiniz.

X